Tantsuvõistlus DanceStar Estonia toimub 12.-14.jaanuaril 2024 Jõgeva Spordimajas VIRTUS (Aia 40,Jõgeva)

 

 
 
VANUSE KATEGOORIAD

Meie võistlusel on võimalik võistelda järgnevates vanuse kategooriates: 

 • Tuleviku Täht* – kuni 7- aastased tantsijad (kaasa arvatud)
 • Lapsed – 8-10 – aastased tantsijad
 • Noored I – 11-13 – aastased tantsijad 
 • Noored II – 14-17 – aastased tantsijad
 • Täiskasvanud – 18-aastased ja vanemad tantsijad
 • Dance for Life – igas vanuses täiskasvanud hobitantsijad

Vanust arvestatakse võistluse toimumise kuupäeva järgi, mis on 12.jaanuar 2024.

5-10 last grupis (tantsida võib kaasa 2 vanemat tantsijat)
11 + last grupis (tantsida võib kaasa 3 vanemat tantsijat)

TANTSUSTIILID

Tähelend = oma soolo kava. 

  • Salsa – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend) 
  • Bachata – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend) // tantsustiil on avatud alates noored I. 
  • All latin – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend)
  • Lüüriline Jazz – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend)
  • Kaasaegne tants väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend) tantsustiil avatud ka laste vanuseklassile!
  • Show väike grupp, suur grupp,  soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend)
  • Karaktertants väike grupp, suur grupp,  soolo (improvisatsioon & tähelend), duo (tähelend)
  • Tuleviku Tähed – väike grupp, suur grupp, soolo. See on mudilaste kategooria.
  • Hip Hop – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend), duo 
  • Disko – väike grupp, suur grupp, soolo & duo (improvisatsioon)
  • Ballett – väike grupp, suur grupp, soolo (improvisatsioon & tähelend)
  • Akrobaatika – väike grupp, suur grupp, tähelend
  • Slow Disco (UUS!) – seda ei ole registreermissüsteemis. Osalemissoovist kirjuta meile meilile. Salsa – Välja peaks tulema salsa eripära ja tehnika. Tegemist on spetsiifilise ladina tantsuga. Kavadega võistlejad peaksid kasutama vastava stiili muusikat. Number võib pakkuda show’d ja meelelahutust kuid kaduda ei tohiks tantsu eripära ja stiil. Selles kategoorias hinnatakse stiili, tehnikat, visuaali, musikaalsust ja seda, kuidas võistleja suudab oma keha valitseda. Improvisatsiooni voorus kasutatakse originaal salsa muusikat.

Bachata –  Välja peaks tulema bachata eripära ja tehnika. Tegemist on spetsiifilise ladina tantsuga. Kavadega võistlejad peaksid kasutama vastava stiili muusikat. Number võib pakkuda showd ja meelelahutust kuid kaduda ei tohiks tantsu eripära ja stiil. Selles kategoorias hinnatakse stiili, tehnikat, visuaali, musikaalsust ja seda, kuidas võistleja suudab oma keha valitseda. Improvisatsiooni voorus kasutatakse originaal bachata muusikat.

All latin – Tegemist on kategooriaga, kus välja peab tulema ladina tantsude tehnika. Seal võib kasutada nii chacha, samba, salsa, jive jms ladinatantsude tehnikat. Number või etteaste võiks pakkuda meelelahutust kuid tants ei tohiks olla showtants vaid peaks olema siiski selgelt eristatav ladina tants. Seal hinnatakse tehnikat, rütmitaju, visuaali. Gruppide ja duode puhul omavahelist keemiat ja koostööd. 

Ballett – Tegemist on tantsustiiliga, kus on oluline liigutuste tehniline osa ning täpsus. Tantsija peab teadma erinevaid klassikalise balleti elemente ja kuidas neid sooritada. Selles kategoorias on oluline musikaalsus klassikalise muusika järgi. Tants peaks olema üles ehitatud klassikaliste elementidega ning võimalikult puhtalt sooritatud. Oluline on elementide dünaamiline kasutamine. Riietus stiilile vastavalt – trikoo, sukad ning seelik (soovitatavalt pigem lühem seelik), balleti pehmed sussid, juuksed kinni. Selles kategoorias hinnatakse täpsust, musikaalsust, stiilitunnetust, kehalist võimekust, visuaalsust, dünaamikat.

Abrobaatika – Selles kategoorias hinnatakse jõudu, tasakaalu, painduvust. Lubatud on erinevad akrobaatilised elemendid ja trikid. On sobilik laste fitnessiga tegelevatele sportlastele. Arvestada tuleb, et antud võistlusel on maas tantsupõrand, mitte pehmendusega akrobaatika matt. Kava peab olema esitatud muusikasse.

Lüüriline Jazz – Selles kategoorias on olulisel kohal tantsutehniline baas, milles kasutatakse balleti ja jazzi elemente. Lüürilises tantsus hinnatakse tehnikat, musikaalsust, emotsiooni ja selle siduvust tantsuelementidega, ilusaid pikki liine ja kehahoidu.  Akrobaatilised elemendid on lubatud kui need sobivad liikumisega ja on põhjendatud. Hinnatakse, et tants püsib omas stiilis, mitte ei domineeri kaasaegne tants. 

Kaasaegne tants – Selles kategoorias on oluline isikupära, loov ja vaba liikumine. Segu klassikalisest tantsust, jazzist ja modernist. Kasutatakse põrandatehnikat, hüppeid, terve lava kasutamist. Selles kategoorias hinnatakse isikupära, loo jutustust ja terviklikkust. Akrobaatilised elemendid on lubatud kui need täiendavad koreograafiat ja on põhjendatud. 

Slow Disco –  Selles stiilis kasutatakse korraldaja muusikat. Tempo: 68-76 bpm. Slow disco on eraldiseisev tantsustiil, mis on mõjutatud disco stiilist. Tähtis on muusika tõlgendamine, tunnetades selle rütmi ja pause. Originaalsus ja variatsioonid on kõrgelt hinnatud. Tantsutehnika on mõjutatud disco tantsust. Kasutatakse poose, stoppe, pöördeid, hüppeid. Põrandatehnika on lubatud, kuid ei tohi domineerida. Slow discos on akrobaatilised elemendid lubatud vaid 40 sekundi jooksul. Lubatud on vaid need elemendid, mille tegemisel on üks kehaosa alati maaga kontaktis (Nt sildringid; lubatud ei ole saltod, aerial jne). Eelvoorudes tantsivad kõik tantsijad 1 minuti. Tantsimine toimub ringis ning kohtunikud on jaotunud ümber võistlusplatsi. Tantsijate arv platsil sõltub võistlejate arvust ja võistlusplatsi suurusest. Poolfinaalis ja finaalis tantsitakse 3 korda: 30 sekundit kõik koos (ringis), 40 sekundit 2 või 1 tantsijat korraga võistlusplatsil (otse), 1 minut kõik koos (ringis). Kostüümid on tantsijate eelistatud, kuid need on tavaliselt disko mõjutustega ja tavaliselt stiliseeritud nii, et neil oleks mõni voolav liikuv detail (näiteks lühikestele pükstele lisatud organza kangast seelik). Kui kasutada lühikesi pükse või seelikuid, peavad need olema sobiva pikkusega ja tantsija vanusele vastavad (mõne sügavama lõikega trikoo kasutamise korral või liikuv trikoo ei ole soovitatav ning kandmisel on tantsija kohustatud kandma sukkpükse või all täiendavalt lühikesi pükse).


Tuleviku Tähed saavad võistelda väikese ja suure grupina mudilaste tantsudega. Samuti saavad Tähed võimaluse tantsida improvisatsiooni voorus soolot ladina rütmide järgi, hip hopi, diskot, lüürilist jazzi ja showd. Tuleviku Tähed saavad esitada ka oma õpitud soolo kava hip hopis, lüürilises jazzis ja shows.


Korraldaja muusika järgi on võimalus tantsida soolona salsat, bachatat, all latin, show’d, lüürilist jazzi, hip hopi, diskot, balletti ja kaasaegset tantsu.

Oma muusika järgi on võimalus enda kava esitada soolona ja duona bachatas, salsas, all latin, lüürilises jazzis, shows, hip hopis, balletis, kaasaegses tantsus ja akrobaatikas.

NB! Bachata, salsa ja all latin duo võib olla paaris ka poiss/tüdruk, mees/naine ja esitada paaristantsu.

Kohtunikud hindavad, et kõikides stiilides oleks stiilile vastav kostüüm, riietus. See näitab austust ja lugupidamist antud tantsustiili vastu. 

MUUSIKA 

Palume muusika saata hiljemalt 01.jaanuariks võistluse e-mailile: dancestar.muusika@gmail.com
Hiljem esitatud muusika puhul esitab korraldaja klubile lisaarve summas 7 eurot iga esitamata jäänud muusika eest! 

NB! Palun märgi faili nimi selliselt, et oleks aru saada, millisele grupile või tantsijale see kuulub. Valesti märgitud muusikat vastu ei võeta.
Palun vaata, et Sinu muusika ei sisaldaks ebasündsaid väljendeid, ei mõjuks kellelegi solvavalt ja oleks eakohane. 

Soolode ja duode minimaalne pikkus 01:30 ja maksimaalne pikkus 02:15.
Grupitantsude minimaalne pikkus 02:30 ja maksimaalne 04:00.
NB! Salsa, bachata ja all latin grupikavade minimaalne pikkus on 02:00 ja maksimum 3 minutit. 


Väike grupp (3-10 tantsijat)
Suur grupp (11 + tantsijat) 

HINNAKIRI 
 • Tuleviku Täht (grupp, soolo) – 10 eurot 
 • Grupitantsijad – 15 eurot tantsija 
 • Soolo/duo tantsijad – 20 eurot
 • Iga järgnev osalus – 10 eurot
 • Sissepääs pealtvaatajale – 10 eurot (ühe päeva pilet) 15 eurot (kahe päeva pilet) 

Selgitus: Osalustasu baasiks võetakse kõrgema tasuga kategooria. Kui tantsija osaleb grupitantsijana ja teeb lisaks soolot, siis on tema tasu 20 + 10 = 30 eurot.
Osalustasu tuleb tasuda arvel viidatud kuupäevaks ja see tagab võistlusel osaluse. 

Hilisem registreerimine 20 eurot start. 

NB! Haigestumise jms põhjusel võistlusel mitte osalemisel osalustasu tagasi ei maksta. Osalustasu tuleb tasuda ettenähtud kuupäevaks. 

HINDAMINE JA AUTASUSTAMINE

Võistlust hindavad vastavat pädevust omavad kohtunikud.
Võistluse peakohtunik jälgib, et võistlus toimuks vastavalt reglemendile. 

 • Kohtunikud ei saa hinnata enda õpilasi. 
 • Kohtunikud hindavad originaalsust, usutavust, terviklikkust, eakohasust, tehnikat. 
 • Hindamine toimub 7 – palli süsteemis. 
 • Tuleviku Tähti tunnustatakse eripreemiatega.
 • Dance for Life kategooria tantsijaid hinnatakse punktidega.  

Autasustatakse gruppe 1.-3. koht. Soolodes, duodes ja triodes autasustatakse 1.-7. kohta (s.h. medalid 1.-3. kohta).

MAJUTUS

Juhul kui tundub, et vajate puhkust ja peatust, siis oleme teie jaoks välja vaadanud võimalikud majutusasutused kus puhata:

 • Jõgeva Spordikeskuse hostel (www.booking.com)
 • Huntfood majutus (www.booking.com)
 • Õuna Puhketalu (www.booking.com)
 • Kuremaa hotell (www.booking.com)
 • Coop Hotell (https://hotel.coop.ee/)
REGISTREERIMINE

Registreerimiseks saada enda soov ja klubi nimi emailile: estoniadancestar@gmail.com
Pane tähele, et meie e-mail on muutunud. 

                                     REGISTREERIMINE ON AVATUD 

                                   01.november – 18.detsember 2023

VEEL MÕNED TÄHELEPANEKUD: 

 • Hoiame tantsupõrandat! Kasutame vahetusjalanõusid ja ei kasuta midagi, mis võiks põrandat kahjustada! 
 • Kasutame riietusruume ja tualetti heaperemehelikult ja lahkudes võtame kaasa oma prügi või paneme selle prügikasti! 
 • Suhtume teistesse võistlejatesse ja korraldustiimi sõbralikult ja elame kõigile tantsijatele kaasa! 
 • Kohapeal on olemas kohvik kust saab sooja toitu ja muud snäkki.
 • Olemas on esmaabi punkt! 
 • Kui oled hätta jäänud või sul on muresid, siis pöördu korraldaja meeskonna poole kellel on kaelas tiimi silt! 
 • Üritust jäädvustavad professionaalsed fotograafid. Palun hiljem fotode jagamisel märkida ära fotograaf ja DanceStar Estonia.